Tip na výlet: Zoo Vyškov zve na mláďata i nové dinosaury

VYŠKOV - Zoopark s dinoparkem ve Vyškově zve milovníky přírody na prohlídku nedávno narozených mláďat i nových soch prehistorických ještěrů.

Unikátní odchovy

V loňském roce začali v Zoo Parku Vyškov s chovem portugalského skotu cacheňa. Jde o velice vzácné a starobylé plemeno s pratuřími znaky. Těmi je například ,pekelný dimorfismus´ ve zbarvení pohlaví – býci mají černou hlavu, která u odvozenějších plemen už neexistuje.  V rámci Unie českých a slovenských zahrad je vyškovská zoo jediná, která tento skot úspěšně chová. V letošním roce se podařilo zdařile odchovat první dvě mláďata. Začátkem března se narodil krásný býček a v květnu do stáda přibyla ještě samička. Návštěvníci je mohou spatřit ve výběhu u Hanáckého statku. 

Dalším unikátem je 13 členná chovná skupina malp plačtivých. Jedná se pravděpodobně o největší chovnou skupinu v rámci evropských zoologických zahrad. Zajímavostí je, že jsou tito primáti díky své chytrosti a vynalézavosti  v USA využíváni jako asistenční zvířata pro postižené lidi. Rodinka malp se začátkem května rozrostla o dalšího člena. K vidění je ve venkovní expozici.

Novinky v dinoparku

Letošní rok je Sezónou mláďat.  Návštěvníci se mohou těšit na mláďata Stegosaurů, novou scénu rodinky Triceratopsů a 3 mladé Tyrannosaury zachycené při jejich hrách. V průběhu nové sezóny dále přibude model Burionosaura, prvního českého dinosaura a dále mláďata Apatosaurů a Allosaurů.   Další nepřehlédnutelnou  novinkou je 30 m velký model druhohorního býložravého Argentinosaura. Ovládá více než 7 různých pohybů a je novou dominantou Dinoparku Vyškov. Umístěn je hned za vchodem, takže ho návštěvníci uvidí hned po příjezdu DinoExpresem.

(niv)