Westernové městečko Boskovice je tu již 25 let, zve na koně a novou show

BOSKOVICE - Pětadvacáté výročí od svého vzniku slaví letos  Westernové městečko Boskovice, které patří k největším zábavním parkům ve střední Evropě připomínajícím slávu Divokého západu.

Leží v někdejším pískovcovém lomu za městem a má 70 obyvatel. Jsou to jezdci a herci, kteří se střídají v představeních připravených pro návštěvníky toužící alespoň na jeden den nahlédnout do časů, kdy se po prériích proháněli na mustanzích Indiáni a kdy kovbojové měli kolty proklatě nízko. Za čtvrt století již městečko navštívil více než milion turistů.

Ze skanzenu je nyní doslova městečko se sedmi desítkami budov, s e stylovou restaurací 1870, kde se podávají kovbojské speciality a jejíž součástí je i kabaret. Městečko má kromě lokálů a prodejniček i ubytovací část, která je schopna nabídnout nocleh přes stovce příchozích. Jeho centrem je Hlavní ulice (Main street), jakou měla kdysi všechny městečka na Divokém západě. Součástí areálu je aréna, v níž mohou diváci žasnout nad krásou koní a neskutečnou šikovností boskovických jezdců. Ve spodní části areálu je přírodní amfiteátr, určený výhradně pro divadelní kousky.

"Zábavu u nás najdou malí i velcí bez rozdílu věku. V letošním roce jsme připravili nový program na celý den. Udělejte si čas na sebe a své děti, a přijeďte si to užít od rána do večera. Program začíná v deset hodin ráno a po celý den až do pěti odpoledne s námi můžete cestovat časem," řekl spolutvůrce městečka a zároveň jeho šerif Luboš Jerry Procházka. 

S mořeplavcem Kryštofem Kolumbem a dobyvatelem mocné říše Aztéků Hernandem Cortézem objeví příchozí Ameriku. Výpravná show jim představí příběh amerických koní. "Budete svědky dobytí Aztécké říše a pochopíte jak se koně dostali do duší a srdcí indiánů z velkých planin. Show končí velkou mexickou fiestou ve které uvidíte nejlepší trikové jezdce na španělských koních a jejich dech beroucí divoké kousky. Můžeme směle říct, že nikde v našich českých a moravských končinách nic takového k vidění není," uvedl Procházka. 

Máte raději divoké přestřelky? Pak na vás čeká velké přírodní divadlo a v něm příběh o nejznámější přestřelce divokého západu. Město Tombstone a  slavný šerif  Wyatt Earp. Stane se to u OK Coralu. Bude se střílet z coltů, winchestrovek, z kulometu značky gatling a dokonce i z děla.  "Naše nejmenší kamarády před každým představením poučíme, že pokud uvidí, že při představení někoho zastřelíme, bát se opravdu nemusí. Chceme, aby i ti nejmenší věděli, že všechno jsou to jen herci a kaskadéři, kteří zvládají své řemeslo na jedničku," vysvětlil šerif.

Více informací lze najít na www.westernove-mestecko.cz nebo na fcb Westernové městečko Boskovice.

(niv)