Lodím skončil zimní spánek, opět vozí turity po přehradě

BRNO - Zimní spánek je u konce i na Brněnské přehradě, kde v sobotu poprvé v letošní sezoně vyjelo šest lodí dopravního podniku přepravovat turisty.

  

Počet cestujících, kteří se v sezóně projedou na lodích DPMB každoročně stoupá. „V loňském roce naše lodě převezly více než 245 tisíc návštěvníků. Doufám, že v nové sezóně toto číslo opět navýšíme, “ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Cestující se letos mohou těšit na nový automat na lodní lístky, který byl instalován v přístavišti v Bystrci. Pomocí bezkontaktní platební karty si zájemci mohou zakoupit lodní lístek sami, bez čekání u okénka předprodeje.

 

Snahou DPMB je lodní dopravu na přehradě i nadále zatraktivňovat. V příštím roce je v plánu vybudovat nové bezbariérové přístaviště Osada, které nahradí přístaviště stávající a zastávku Sokolské koupaliště. Tím by na levém břehu jezera vzniklo jen jedno přístaviště uprostřed těchto dvou.

V plavební sezóně zajišťuje DPMB pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Flotila DPMB, pro kterou je charakteristický elektrický pohon, se skládá ze šesti lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubová loď Brno. Ceny pro letošní plavební sezónu zůstávají stejné jako loni.

Podrobnosti jsou na www.dpmb.cz.

(niv)