Kmotrem lvíčat bude Štěpánek, levharty pokřtí Salačová

BRNO - Lvíčata narozená konci prosince 2017 mají za sebou druhou veterinární prohlídku, při které jsme zjistili, že za dva týdny přibrala dva kilogramy. Kmotrem mláďat bude trenér a bývalý úspěšný tenista Radek Štěpánek.

„Stát se kmotrem malého lvíčka je pro mě ohromná čest. Lev je zvíře, které mě provázelo celou mou kariérou. Je to symbol bojovnosti, síly a vytrvalosti. Už teď se těším na jarní křest. Návštěva zoo minulý týden byl pro mě ohromný zážitek, i když musím přiznat, že rodiče mého kmotřence si u mě získali ohromný respekt. Stejně jako ti, kteří se o ně starají,“ řekl Radek Štěpánek.

 

„Vážíme si toho, že se kmotrem stane právě Radek Štěpánek. Jeho vášeň pro hru, zejména v zápasech za národní tým se lvem na hrudi, je všeobecně známá. Vybojoval pro Českou republiku řadu důležitých vítězství a my doufáme, že jeho elán a nadšení budou mít i naše lvíčata,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

 

Křest malých lvů se uskuteční v dubnu. Přesné datum budeme znát po dohodě s Radkem Štěpánkem v průběhu března. Kmotr také vybere jedno ze jmen, konkrétně to pro malého samce. Jméno pro lvici zvolí návštěvníci a příznivci brněnské zoo na webu a facebookovém profilu Zoo Brno. Hlasování začne v pondělí 5. března. Dva účastníci se mohou těšit na tričko se lvem podepsané Radkem Štěpánkem.

 

Ještě před křtem lvů proběhne křest levhartů. Ti se narodili v listopadu 2017 a stejně jako u krále zvířat se jedná o samici a samce. Slavnostní akce je naplánována na 24. března, kdy se v Zoo Brno uskuteční Vítání jara. Kmotrou se stane úspěšná blogerka brněnského Cool Brno Blogu Michaela Salačová.

(niv)

Foto - Zoo Brno