Lední medvědice Cora ze Zoo Brno dalšího potomka!

Brno - V brněnské zoologické zahradě už zase slaví, protože tam lední medvědice Cora přivedla na svět dalšího potomka. Zatím se o něj vzorně stará v porodním boxu, kde je důkladně ukryta před jakýmikoli návštěvníky. Potřebuje absolutní klid, protože ve stresu by mohla potomkovi ublížit. Zatím se neví, zda jde o chlapečka nebo holčičku, řekla Úspěchu mluvčí zoo Monika Brindzáková. Zdůraznila, že odchov ledních medvědů v zajetí je mimořádně složitý, přičemž Cora patří ke vzorným matkám.

 

Nejprve v roce 2007 přivedla na svět dvojčata Billa a Toma. Byla to velká sláva. Rok na to, tedy v sezoně 2008 se přišlo do zoo podívat na medvídky rekordních 320.000 lidí. Před tím zahradu běžně do roka navštívilo jen okolo čtvrt milionu lidí.

Medvídci byli ohromným lákadlem. Svědčí o tom i to, že zahrada ve svých stáncích se suvenýry prodala desítky plyšových ledních medvídků. Turisté se nemohli na medvíďata vynadívat.

Před třemi roky Cora úspěch zopakovala. Na svět přivedla další dvojčata: Kometu a Nanuka. Také o ně byl zájem veřejnosti velký. Předloni zahradou prošlo přibližně 290.000 lidí.

"Předpokládáme, že i naše další mládě by se mohlo těšit velkému zájmu veřejnosti. Ven, tedy do expozice, ale nejspíše vyleze až příští rok na jaře. Zatím je opravdu drobounké," doplnila mluvčí. Chovatelé dění v porodním boxu sledují prostřednictvím on-line kamer, které budou, jak tomu bývalo v minulosti, také na webu zahrady www.zoobrno.cz.

(niv)

Foto: Zoo Brno