Derniéra představení Tombstone

BOSKOVICE - Milovníci napětí a Divokého západu by si tuto sobotu neměli nechat ujít derniéru divadelního představení Tomstone, které od 16:00 uvede boskovické westernové městečko.

Jde o příběh slavného šerifa Wyatta Earpa a přestřelku u OK Coralu v Tombstonu. Jeho tvůrci slibují, že poslední představení bude jedinečné.

 

Příběh slavného šerifa Earpa je rekonstrukcí skutečné historické události. „Bezesporu to byl jeden z kladných hrdinů Divokého západu,“ řekl šerif městečka Luboš Jerry Procházka.

 

Earp (1848 - 1929) byl farmář, lovec bizonů, ochránce zákona v různých amerických pohraničních městech, vozka (kočí dostavníku), vyhazovač v baru a horník. Je známý svou účastí v přestřelce u OK Coralu, kde si společně s pistolníkem Docem Hollidayem a svými dvěma bratry Virgilem a Morganem vyřídil účty se skupinou psanců. Tři z nich byli zastřeleni. Střetnutí je považováno za charakteristické pro období dobývání Divokého západu, kdy na americkém pohraničí vládli psanci a síly zákona jim v některých oblastech prakticky nekladly odpor, protože jich na rozlehlé území nebyl dostatek. Šerif Earp věc vyřešil po svém.

 

„Vždy toto představení začínáme přímluvou k našim nejmladším kamarádům, kterým vysvětlujeme, že jde jen o divadlo, a přestože se bude střílet z koltů, pušek, historického kulometu i děla, nikomu se ve skutečnosti nic nestane. Až pak se začíná odehrávat známý příběh z OK Coralu,“ vysvětlil Procházka. Zdůraznil, že po představení se bude konat country bál v Saloonu 1870, který je centrem městečka. Hrát a zpívat bude kapela Mariachi Espuelas.

 

(niv)

 

Foto - Westernové městečko