Zámek v Rájci zve na Kamélie v porcelánu

Voňavá prezentace láká tisíce návštěvníků.

RÁJEC (okr. Blansko) - Kamélie v porcelánu je název prezentace, kterou nyní připravili památkáři v zámku v Rájci na Blanensku.

Komnaty v celém jeho prvním patře nyní zdobí kvetoucí keře kamélií a květinové vazby z nich. Prostor nově zdobí i vzácný porcelán ze zámeckého depozitáře.

O kamélie pečují již dlouhá léta v rájeckém zámeckém zahradnictví a mohou se pochlubit jednou z největších kolekcí kamélií v Evropě. Nyní jsou jimi provoněny knížecí apartmány i hostinské pokoje v prvním patře zámku, řekla kastelánka Jana Kopecká.

Ze zájmu veřejnosti o akci je nadšená. Za pouhý víkend přijelo do zámku obdivovat spojení kamélií s porcelánem přes 3500 lidí. Zámek přitom za celý rok navštíví okolo 30.000 lidí. Za značnou část této návštěvnosti vděčí památkáři právě šikovnosti zámeckých zahradníků a jejich unikátní kolekci kamélií, která je již dlouhá léta velkým turistickým lákadlem.

Rozsáhlá kolekce evropského, čínského, japonského porcelánu pochází z bohatých sbírek rájeckého zámku a doplní ji i exponáty z depozitářů zámku. 

 

INFO:

Termín 9.3 - 18. 3. 2018, zavírací den po 12. 3. 2018

Otvírací doba zámku so a ne 9.-17. hodin, út.-pá 9.-16.30

Děti do 10 let zdarma

 

O kaméliích z Rájce jsme nedávno psali. Pokud si tedy io nich chcete přečíst více, pak na tomto odkazu:

https://www.blanenskenoviny.cz/zpravy/290-zamecke-skleniky-jsou-plne-kvetoucich-kamelii

 

(niv)