Z Brna se nově létá do Mnichova

V okamžiku symbolického přestřižení pásky linky Brno-Mnichov zachyceni: hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, Frank Mertens, Marketing Manager bmi regional, Fabrice Tamegger, Country Manager Lufthansa pro Českou republiku, a Jiří Filip, předseda představenstva Letiště Brno a.s.

Brno - Letiště Brno, druhé největší letiště v České republice, je od pondělí 16. listopadu spojeno pravidelnou leteckou linkou s Mnichovem.

Provozuje ji společnost bmi regional ve spolupráci s leteckou společností Lufthansa. Cestujícím nabízí na této trase šest letů týdně. Na tento let v Mnichově navazuje v průběhu tří hodin přes 70 letů do 55 destinací po celém světě. Letenku z Brna do Mnichova lze zakoupit již za 2150 korun. Pro cestující z brněnského letiště zajistí spoj komfortní lety se servisem, který není na podobných letech běžným standardem, přinesou časovou a finanční úsporu spojenou s cestou na letiště.

 

Otevření nové linky do Mnichova s přímým napojením na dalších více ne 200 linek z Mnichova do celého světa je klíčové pro firmy podnikající v Brně a jihomoravském regionu. Pro business lety jejich zaměstnanců, to znamená výraznou časovou úsporu.

"Byl to jeden z významných důvodů, proč jsme dlouho usilovali o napojení Brna na evropské uzlové letiště – vnímali jsme zde silnou poptávku firem po otevření této linky. Očekáváme, že až 75 procent cestujících by mohli tvořit právě zaměstnanci firem či univerzit z Jihomoravského kraje," sdělil Úspěchu Jiří Filip, předseda představenstva akciové společnosti Letiště Brno.

Ztráta času spojená s cestováním na jiná letiště byla pro rozvoj podnikání těchto firem v jihomoravském regionu značně limitující. Existence mezinárodního letiště v dojezdové vzdálenosti od sídla firmy bylo v mnoha případech jedním z kritérií, na jehož základě se četné mezinárodní firmy rozhodly působit v Brně a okolí a vytvořit zde stovky pracovních míst. .

Časová úspora s pojená s cestou na letiště je samozřejmě důležitá pro všechny cestující – nejen business. K ceně letenky je nutné přičíst i cenu za dopravu na letiště, což pro Brňany a Jihomoravany dělá lety z Letiště Brno ještě výhodnější.

Stejné je to i s možností bezproblémového parkování za přijatelnou cenu. V Brně je cena za parkování 550 korun za pět dnů ve srovnání s nejbližšími letišti velmi výhodná.

Důležité je i to, že bmi regional zajišťuje spojení z Brna výhradně proudovými letadly, které cestující vyžadují a spojují si je s komfortním letem. U spojů zajišťovanými z jiných letišť nejsou na krátké vzdálenosti vzácností lety operované vrtulovými letouny. Bmi regional vlastní proudová letadla Embraer.

Standardem na letech z Brna je možnost odbavení i 30 minut před odletem, zavazadlo do 20 kilogramů zdarma a kvalitní servis na palubě s občerstvením a nápoji zdarma. Z Brna do Mnichova se tedy nebude létat „hladoletem“ jako z jiných letišť. 

V aktuálním letovém řádu Brno spojuje s evropskými mezinárodními letišti 18 letů týdně. Jedná se o pravidelné linky do Londýna Stanstendu s leteckou společností Ryanair, Londýna Lutonu a Eindhovenu s leteckou společností Wizz Air a nyní nově do Minochova s bmi regional/Lufthansa.

Tyto linky létají každý týden v těchto časech:

Londýn Stansted: 7x týdně s odletem z Brna ve 21.30 hod (Po, Čt, Pá, So, Ne) a 21.45 hod (Út, St,)

Londýn Luton: 3x týdně s odletem vždy v 11.00 hod (Po, St, Pá)

Eindhoven: 2x týdně s odletem v 11.20 hod (Po, Pá) 

Mnichov: 6x týdně s odletem z Brna v 12.15 hod (Po, Út, St, Čt, Pá) a 16.10 hod (Ne)

Na pravidelných linkách (Londýn-Stansted, Londýn-Luton, Eindhoven a Moskva-Vnukovo) bylo odbaveno v prvních třech čtvrtletích letošního roku 149,5 tisíc cestujících, což odpovídá výkonům loňského roku.

O Letišti Brno

Od poloviny roku 2002 provozuje Letiště Brno-Tuřany akciová společnost LETIŠTĚ BRNO a.s. V roce 2004 přešel na základě zákona závod Letiště Brno-Tuřany včetně platného smluvního vztahu na Jihomoravský kraj a Jihomoravský kraj se tak ze zákona stal pronajímatelem Letiště Brno-Tuřany. V období od poloviny roku 2004 do roku 2013 se zvýšil počet vzletů a přistání všech letadel z 18 tisíc na 28 tisíc ročně, počet přepravených cestujících vzrostl 2,7krát – ze 170 tisíc na 460 tisíc. Letiště Brno je i významným zaměstnavatelem v kraji. Samotný provozovatel letiště zaměstnává přibližně 150 převážně středoškolsky a vysokoškolsky kvalifikovaných pracovníků, celkově letiště generuje kolem 450 pracovních míst v primární a sekundární sféře.

(niv)

Foto: Letiště Brno